Micron Bar Model CNC Transfer Makineleri, Çubuk yada Profil boy malzemelerden, dar toleranslar içinde talaş kaldırarak yüksek hassasiyetle parçaların işlenmesinde, performans ve esnek işlem gereksinimini karşılamak için tasarlanmıştır. 1 metreden 6 metreye kadar çubuk yada profil formdaki boy malzemeler ile çalıştırılan bu model özellikle kayar otomat, 6 milli yada çubuk beslemeli tornalarda işlenen parçaların çok daha hızlı ve çok eksenli işlenmesinde rakipsiz avantajlar sunmaktadır. Bu modeldeki CNC Transfer modellerimiz, parçanızdaki prosesin çokluğuyla doğru orantılı olmak kaydıyla standart tezgahlara nazaran 3 kattan 15 kata kadar çok çok daha yüksek bir kapasiteye ve özellikle 6 milli ve çok eksenli tornalara nazaran daha dar işleme toleranslarına ulaşabilmenizi mümkün kılmaktadır.

Tümüyle absolute servolarla tahrik edilen ünite yapısı, High Speed Cyclo teknolojisine sahip Tamburu, servo programlanabilir kontrolü, CNC magazinli çubuk sürücüsüyle tek tezgahta farklı tip ve çaplardaki boy malzemeleri işleyebilme ve parçadan parçaya kolay geçiş yapabilme özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Bu model, dikey ya da yatay eksenli 2 istasyonlu tambur, 3 üniteli, 5 eksenli yapıdan 16 istasyonlu tambur, 40 üniteli, 128 eksenli, gövde yapısına kadar üretilebilmektedir. Hemen hemen her tür hammaddeli (Sarı, Çelik, Alüminyum vb.) boy malzemeden ve Dairesel, Oval, Dörtgen, Altıgen, Sekizgen, Ongen, Onikigen… ve özel formlarda çekilmiş profil türde parçalara, 1 metre boydan 6 metre boya kadar uyumlu yapısı ile her türlü ihtiyaca cevap verebilmektedir. Ayrıca tamamen KesTECH tarafından geliştirilmiş ve üretimi yine KesTECH tarafından gerçekleştirilen özel çubuk sürücü sayesinde kuyruk artığı 2 santimetre’ye kadar azaltılmıştır. Bu sayede muadil tezgahlara nazaran hammadde tasarrufunu da maksimum seviyeye ulaştırmış bulunmaktayız.